نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: زندگی در آلمان و دانستنی های آلمان

 1. #1

  زندگی در آلمان و دانستنی های آلمان

  آیا قصد مهاجرت به آلمان را دارید؟ آیا در فکر زندگی در آلمان هستید؟ با ما همراه باشید تا بیشتر درباره آلمان بدانید.
  آلمان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپاست، با حدود 82 میلیون نفر جمعیت در صدر آماری اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور برلین است که بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود. آلمان 16 ایالت دارد که حتی در بعضی از مسائل می توانند مستقل باشند، بزرگترین ایالت در آلمان بایرن است ، اما بیشترین جمعیت را ایالت نوردراین وستفالن دارد و کمترین جمعیت را ایالت برمن و زارلند دارا می باشد. حدود نیمی از جمعیت آلمان به کار اشتغال دارند که حدود 53.2 درصد مردان و بقیه را زنها تشکیل می دهند. اگر به دنبال زندگی در آلمان هستید باید بدانید آلمان صنعتی ترین کشور دنیا می باشد.کشوری ثروتمند است و از لحاظ ثروت حرف اول را در اتحادیه اروپا بیان میکند.
  زندگی در آلمان
  برای زندگی در آلمان باید گفت که آب و هوایی متغیر دارد و در تمامی فصول سال شاهد بارش باران هستیم. رودخانه راین و کوه های آلپ را می توان در این کشور دید.
  زندگی در آلمان با پستی و بلندی زیادی می تواند مواجه شود، اگر در باره هزینه های زندگی در آلمان بخواهید بدانید باید گفت از نظر اقتصادی آلمان کشوری بسیار ثروتمند است اما باید بدانید که نیروی کار کمی را دارد و از کشورهای مختلف نیروی کار برای خود گرفته است. هزینه های زندگی در آلمان میتوان گفت ناچیز است . پول رایج در این کشور یورو می باشد و برای زندگی در آلمان ماهیانه 800 یورو برای یک نفر کافی است. اگر زبان آلمانی بلد نیستید اصلا نگران نباشید زیرا دوره آموزشی انتگراسیون به شما آموزشهای لازم را می دهد و این آموزش ها به طور رایگان در اختیار شما گذاشته می شود. در آلمان فساد مالی نرخ پایینی دارد و در روبروی آن نوآوری از نرخ بالایی در بازار اقتصاد آلمان برخوردار می باشد. بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت آلمان مستقر شده است و این خود نکته قابل توجهی برای این کشور محسوب می شود. بیشترین هزینه ای که می توان گفت در این کشور باید خرج کرد هزینه مسکن است. هزینه مواد غذایی ماهیانه برای هر نفر 100 یورو محاسبه می شود. هزینه بیمه و حتی هزینه رفت آمد برای زندگی در آلمان را باید در نظر بگیرید. هزینه تاکسی در آلمان زیاد است و برای رفت و آمد بهترین کار تهیه بلیط ماهیانه است البته این بلیط های ماهیانه مدت دار است و از 10 صبح تا 3 صبح روز بعد فقط اعتبار دارد. برای تلفن و اینترنت ماهیانه 10 یورو را در نظر بگیرید. موضوع جالب تر این است که برای تلویزیون و رادیو باید حق اشتراک بپردازید و ماهیانه 20 یورو را باید برای استفاده از تلویزیون و رادیو کنار بگذارید. هزینه استفاده از برق در آلمان خیلی بالاست و با کلی صرفه جویی و استفاده نکردن از برق ماهیانه 30 یورو را هم باید برای برق در نظر بگیرید. هرچند این هزینه ها بسته به انتخاب شهر سکونتی شما قابل تغییر هم می باشد اما می توان گفت هزینه زندگی در آلمان زیاد است. تقریبا هر نفر برای زندگی در آلمان باید ماهیانه 800 یورو داشته باشد.
  می توان گفت اگر مایل به زندگی در آلمان هستید بدانید که از نظر علم و تکنولوژی کشوری قوی محسوب می شود. در زمینه علوم پزشکی، نجوم، فیزیک و شیمی دارای دانشمندانی بزرگ می باشد. انجمن فیزیک آلمان بزرگترین انجمن فیزیک در جهان است. حتی آلمان مهندسان زیادی را در صنعت خودرو سازی دارد و حتی می توان گفت موفق به ساخت V2 موشک بالستیک فضا پیما هم شده است.
  یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل آلمان است.در این کشور می توان گفت تحصیل کمترین هزینه را دارد.و در دانشگاه های خود علاوه بر تدریس به زبان آلمانی به زبان انگلیسی هم تدریس صورت می گیرد. به تعبیری می توان گفت تحصیل در آلمان یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی کشور آلمان است.
  اگر از روابط ایران و آلمان بخواهید بدانید باید بگویم که ایران و آلمان در رابطه 500 ساله خود رابطه ای خوب و سنتی با هم داشته اند. هر چند آلمان جزئی از گروه 5 + 1 بوده است اما رابطه با ایران را حفظ کرده است.اگر قصد زندگی در آلمان را دارید برای دانستنی های آلمان ما را دنبال کنید.

 2. #2
  ماجرا خیلی ساده بود
  من فقط رفتم تا عطر بخرم
  آقای فروشنده بدون اینکه سوالی بپرسد رفت و شیشه ی عطری آورد.
  هنوز سلام هم نکرده بودم که یک ژست فرانسوی گرفت و گفت..
  ce parfum est costume pour vous
  یعنی این عطر خیلی به شما می آید!
  بو کردم و دیدم بله همان قبلی ست.
  گفتم نه
  اشتباه میکنید
  این عطر اصلا به من نمی آید!
  لطفا عوضش کنید.
  شیرین باشد و خنک!
  با تعجب رفت و عطر دیگری آورد و بدون اینکه بو کنم گفتم همین خوب است.
  موقع رفتن گفت ببخشید:
  اما سلیقه ی همراهتون بهتر بود، عطر قبلی رو میگم.
  خندیدم و زدم بیرون.
  درست میگفت بنده ی خدا...
  اما آن عطر قبلی به من نه! به تو می آمد.
  به تو می آمد وقتی سرت را روی سینه ام ول میکردی و....
  اصلا ولش کن
  من فقط آمده بودم این عطر را عوض کنم.
  مثل چند روز قبل که مدل موهایم را عوض کردم!
  یا هفته ی پیش که نحوه ی خندیدنم را!
  یا ماه قبل که طرز نگاه کردنم را!
  من همه ی چیزهایی که دلت را میبرد، همه ی آن چیزهایی که به تو می آمد را عوض کردم.
  شاید فردا نوبت خانه و پس فردا شهرم...
  نمیدانم
  اما بگو ببینم تو قرار است تا کی همراهم باشی؟!
  کم کم دارم خودم را هم عوض میکنم..
  تو چرا نمیروی از من!؟
  هیچ فکر کردی که میتوانستم بروم از یک عطر فروشی دیگر عطر بخرم؟!
  اصلا چرا رفتم اینجا هر چند میدانستم من را میشناسد و امکان دارد از این حرف ها بزند.
  هر چند میدانستم اما رفتم
  میدانی.... .
  خودزنی فقط این نیست که
  چاقو برداری و بیفتی به جانت
  یا خودت را به در دیوار بزنی
  یا چه میدانم
  با سر بروی توی شیشه!
  گاهی گوش دادن یک آهنگ
  پیاده روی در یک خیابان
  یا همین ماجرای ساده ی خریدن عطر

  از خودزنی هم خود زنی تر است... .
  تو چرا نمیروی از من؟! .

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما امکان ویرایش پست های خود را دارید .
 •  
Untitled Document