طراحی دکوراسیون بسیار جذاب اتاق غذاخوری ی دکوراسیون اتاق غذاخوری از مهمترین مکانها در طراحی فضای داخلی منزل به شمار می رود و دکوراسیون بسیار جذاب اتاق غذاخوری تاثیر زیادی در طراحی زیبا و منحصربفرد منزل دارد. در طراحي اتاق يا ميزناهارخوري مي توانيد از دارايي ها شخصي يا خانوادگي خود استفاده کنيد. به طور مثال، از صندلي پدربزرگ که به شما به ارث رسيده است مي توانيد بهره بگيريد. البته براي سازگاري آن با ميز و صندلي ها، بهتر است صندلي هاي ميز را از انواع مختلف و سبک و رنگ و شکل متفاوت انتخاب کنيد تا در خانه بيانگر نوعي سليقه و طراحي شخصي باشد.
کفپوش و مبلمان را مشکي را در اتاقي با ديوارهاي سفيد بچينيد. ميز ناهارخوري نيز اگر مشکي باشد بهتر است و ظروف دکوري روي آن را به طور زيرکانه اي سفيد انتخاب کنيد تا باعث ديده شدن بهتر خودشان و ميز بشوند. اين تضادهاي رنگي است که به راحتي نظر بيننده را جلب و دلبريايي مي کنند.

در اتاق غذاخوري مي توانيد يکي از ديوارها را به طور کامل – از بالا تاپايين – مشکي کنيد. اما اين کار شرط دارد. شرط آن استفاده از نورهاي طبيعي و ترکيب با رنگ سفيد است تا حس خفگي به اتاق ندهد. رنگ مشکي همه نور را به خود جذب مي کند و گرايش بسياري به تخت و صاف ديده شدن دارد. بنابراين، اگر پرداخت نهايي رنگ را براق انتخاب کنيد، اتاق درخشندگي بيشتري خواهد داشت.


کفپوش و مبلمان را مشکي را در اتاقي با ديوارهاي سفيد بچينيد. ميز ناهارخوري نيز اگر مشکي باشد بهتر است و ظروف دکوري روي آن را به طور زيرکانه اي سفيد انتخاب کنيد تا باعث ديده شدن بهتر خودشان و ميز بشوند. اين تضادهاي رنگي است که به راحتي نظر بيننده را جلب و دلبريايي مي کنند.

آيا به رنگ مشکي علاقه داريد ولي نمي خواهيد ديوار و سقف خانه را تيره کنيد؟ خوب به موارد ديگري فکر کنيد که مي توانيد رنگ مشکي را به آنها تزريق کنيد. به طور مثال، به درها يا تزئينات چوبي يا حتي لوستر اتاق.

اگر از طرفداران آبي خصوصا آبي تيره هستيد، رنگ آبي جوهري همان رنگي است که به دنبال آن مي گرديد، آبي تيره رنگ بسيار شيکي است که سطح سردي آن نسبت به تناژهاي روشن و ملايم آن بسيار کمتر است. اگر در دکوراسيون اتاق غذا خوري آبي تيره را با سفيد يا رنگ روشن ديگري همنشين کنيد، نتسجه ي اغوا کننده و جذابي را خواهيد ديد.

اگر تمايل داريد سقف غذا خوري شما بلندتر به نظر برسد آن را به رنگ آبي روشن در بياوريد. اين کار احساس دلبازي و وسعت را در فضاي شما ايجاد مي کند. براي ايجاد انسجام بيشتر در دکوراسيون از همان رنگ آبي در ساير اکسسوري هاي فضاي داخلي استفاده کنيد.

اکنون که تب فوتبال و جام جهاني تند است و همه فوتبالي ها دنبال اين مراسم هستند، مي توانيد از پالت رنگ سبز و زرد براي فضاي اتاق غذاخوري در خانه خود استفاده کنيد.

رنگ زرد آفتابي، گرماي خورشيد را القا مي کند و باعث صميميت بيشتر فضا مي شود. سبزهاي بهاري نيز علاوه بر هارموني کامل با زرد، به ديوارهاي خانه حس طبيعت و طراوت مي بخشند.

اگر بخواهيد مي توانيد نارنجي را نيز وارد بازي کنيد. ديوارهايي که به رنگ نارنجي روشن هستند، گرمايي بسيار مطبوعي دارند و آرامش خاصي به انسان مي دهند. اين رنگ را مي توان با نارنجي پررنگ تر که تُني از قرمز در خود دارد و سبز فسفري که بيشتر حالت مات دارد، جفت کرد. اين رنگ ها هارموني بسيار خوبي با هم دارند و مسلما از گرماي محيط آرامش مي گيريد.