طراحی دکوراسیون داخلی منزل به خصوص به سبک مدرن و امروزی از اهمیت زیادی در طراحی فضای داخلی منزل برخوردار است و طراحی مدرن و بسیار زیبای دکوراسیون داخلی به زیبایی هرچه بیشتر فضای منزل شما کمک میکند. امروزه طراحان چيدمان خانه سعي دارند با ترکيب عناصري از سبک هاي قديم و جديد چيدماني مدرن و نو در خانه به وجود آورند. اگر مي خواهيد چيدمان خانه تان را تغيير دهيد لازم نيست تمامي وسايل خانه و همه چيزهايي که در اختيار داريد و عمري براي جمع کردن آنها سعي و هزينه کرده ايد، را دور بريزيد. تنها کافي است با تغيير دادن يکي از وسايل، محيطي مدرن و جديد به وجود آوريد. به طور مثال اگر از ميز و صندلي غذاخوري تان خسته شده ايد يا يک نواختي خانه دلتان را زده و خواهان يک تغيير تحول آن هم با هزينه کم هستيد، مي توانيد فقط با تعويض صندلي ها يا حتي با تغييردادن پارچه روکش صندلي ها آنها را به سبکي جديد درآوريد و حس و حالي نو به فضاي خانه ببخشيد.اين روزها که خانه ها کوچک تر و کوچک تر مي شوند و تهيه تزئينات منازل هزينه گزافي مي طلبد بايد به فکر راهکارهايي ساده و ارزان براي داشتن چيدمان مطلوب در محيط منزل باشيم. با راهکارهای ساده براي تزئين خانه آشنا شويد.


رنگ ياسي روشن از دسته رنگ*هاي خنثي است که خطاي ديد را در فضا بيشتر مي*کند و حس بزرگ*تر بودن فضا را به افراد القا مي*کند. اگر مي*خواهيد رنگ مناسبي را براي خانه*اي مدرن با زواياي شکسته بسيار انتخاب کنيد، رنگ ياسي را که يکي از گزينه*هاي بسيار ايده آل و مناسب است، برگزينيد.
با استفاده از کف*پوش*هاي براق چوبي، فضايي ساده، مدرن و در عين حال، شاعرانه پديدار مي*شود. در کنار مبلمان ساده و کاربردي امروزي استفاده از کف*پوش*هاي چوبي، جلوه*اي طبيعي به خانه مي*دهد و فضايي گرم و راحت براي به پايان رساندن خستگي*هاي روزانه در خانه خلق مي*کند. برخلاف زمينه بسيار ساده و بي*پيرايه مخلوطي از رنگ*هاي گرم و زيبا مانند کرم و قهوه*اي روشن را براي مبلمان، بنفش تيره را براي پرده*ها و فرش، ياسي و ليمويي را براي کوسن*ها مي*بينيد که با استفاده از اين رنگ*ها توجه هر کسي به محدوده استراحت جلب مي*شود. اتاق نشيمن را مي*توانيد مملو از کوسن*هاي رنگي کنيد تا فضاي استراحت را با ديگر فضاهاي خانه متفاوت سازيد.
چيدن مبلمان اتاق*نشيمن به صورت دايره*اي يا نعلي شکل، احساس در جمع بودن را القا مي*کند و برقراري ارتباط در اين نوع چيدمان*ها بسيار ساده*تر و صميمي*تر است. به*طور معمول، اتاق*هاي نشيمن مرکزيت دارند، اين مرکزيت مي*تواند به*وسيله شومينه و يا دکوراسيون - نور و يا پنجره*اي رو به نمايي زيبا باشد. در اين تصوير ميز سبزرنگ و فرش بنفش تيره با داشتن رنگ*هاي تند به فضاي نشيمن مرکزيت داده*اند.
استفاده از گل و گياه در خانه*هايي که به سبک مدرن چيدمان شده*اند، بسيار توصيه مي*شود، چرا که موجب تلطيف فضاي خانه با آن خطوط راست و زواياي شکننده مي*شوند. همچنين از ديگر مزاياي استفاده گل و گياه، ارتقاي روحيه اعضاي خانواده است.

بهتر است به هر قيمتي راضي نشويد خانه تان را زيبا کنيد. اگر خانه شما در روز داراي نور کافي نيست از پرده هاي سنگين و ضخيم به بهانه شکيل بودن و شيک بودنشان استفاده نکنيد. نور خانه يکي از فاکتورهاي مهم در داشتن چيدماني زيبا و روح بخش است پس خودتان را مجبور نکنيد که از همه کليشه ها براي چيدمان خانه استفاده کنيد.