طراحی دکوراسیون منزل دارای ترفندهای زیادی است ؛ اگر میخواهید طراحی دکوراسیون بسیار زیبایی برای منزل خود داشته باشید از مبلمان و فرش ست در طراحی دکوراسیون منزل استفاده کنید. اگر مايل هستيد در فضاي داخلي خانه خود تفاوت ايجاد کنيد، مي*توانيد تمام رنگ*هايي که براي دکوراسيون منزل*تان انتخاب کرده*ايد را در هر سه عنصر پرده، فرش و مبل به کار ببريد. اين کار مهارت زيادي مي*خواهد اما اگر نتيجه خوب از آب درآيد، بسيار هيجان*انگيز است. مي*توانيد چند مبل با رنگ*هاي مختلف و فرشي با توناژهاي رنگي متفاوت و پرده*اي از ترکيب رنگ*هاي مختلف را در کنار هم ست کنيد.

اگر از رنگ سفيد براي ديوارها و سقف فضاي*تان استفاده کرده*ايد براي از بين بردن حس کسالت و يکنواختي فضا مي*توانيد از يک رنگ واحد و پرجلوه براي پرده، کوسن*ها و فرش اتاق*تان استفاده کنيد. اما دقت کنيد رنگ*ها نبايد دقيقا يکسان باشند.

اگر خواهان فضايي با حس و حال کلاسيک و آرامش بخش هستيد، از تناليته رنگ هاي گرم استفاده کنيد. و از ترکيب تمام رنگ هايي که انتخاب کرده ايد در جزئيات مبل و فرش و پرده بهره ببريد. در سبک کلاسيک براي عمق دادن به فضا تمام رنگ ها در بافت ها و شکل هاي مختلف مي توانند در منزل شما تکرار شوند. در اين صورت فضاي کلاسيک زيبايي را مي توانيد در منزل خود تجربه کنيد.

ست کردن مبل و فرش و پرده بسيار بر دکوراسيون داخلي منزل شما تاثير گذار هستند، هر چه قدر انتخاب رنگ خوبي براي پرده ها و مبلمان داشته باشيد اين زيبايي فقط با انتخاب يک فرش مناسب تکميل خواهد شد.براي مبل ست با پرده مي توانيد مانند عکس بالا از يکي از رنگ هاي پارچه و کوسن هاي مبلتان الهام بگيريد، از فرش هاي روشن نترسيد، درست است که در نظر اول تميز کردن آن کاري دشوار به نظر مي آيد اما نمي توان از جلوه و زيبايي که به فضاي داخلي و دکوراسيون منزل تان مي بخشند به سادگي گذشت.

براي اينکه فضاي اتاق*تان را از کسالت و بي*روح بودن خارج کنيد، بهترين گزينه استفاده از فرش*هاي پرنقش ايراني با رنگ*هاي بسيار شاد است. فضاهايي را که اغلب دکوراسيون کرم و قهوه*اي دارند با فرش*هاي ايراني زيباتر ديده مي*شوند. براي اينکه فضا جذاب*تر باشد، مي*توانيد از کوسن*هايي زيبا با نقش*مايه*هاي همان فرش*ها استفاده کنيد. فرش ايراني پرنقش و نگار و پر از رنگ است. سعي کنيد در کنار آن از پارچه*هاي ساده*تر استفاده کنيد تا فضا سنگين و شلوغ نشود.