صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33

موضوع: تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون داخلی منزل

 1. #1

  تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون داخلی منزل

  تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون داخلی منزل بسیار زیاد است ، وجود رنگ آبی در طراحی داخلی منزل سبب ایجاد آرامش و امنیت در فضای داخلی خانه میشود. آبی، رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوبترین رنگ در بین مردان است. رنگ آبی، احساس آرامش را به ذهن می آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است. رنگ آبی، می تواند احساس غم، درون گرایی یا گوشه گیری را در بعضی افراد به وجود آورد. رنگ آبی معمولاً برای دکور دفاتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاق های آبی کارآیی بیشتری دارند. رنگ آبی با وجودی که از محبوبترین رنگ هاست امّا یکی از رنگ هایی است که کمترین اشت ها را بر می انگیزد. در برخی از برنامه های کاهش وزن توصیه می شود که غذای خود را در بشقاب های آبی بکشید. رنگ آبی به ندرت به صورت طبیعی در خوراکی ها وجود دارد. همچنین رنگ آبی غذا معمولاً به عنوان نشانه فاسد بودن و یا سمّی بودن آن در نظر گرفته می شود. رنگ آبی می تواند باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن گردد.

  اتاق خواب بهترین گزینه برای استفاده از رنگ های آبی است. می توانید از ترکیب تونالیته ی آبی برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید، پرده های خود را آبی پر رنگ تر و دیوار ها را کم رنگ تر انتخاب کنید و تعادل وزنی و بصری را در فضای اتاق خواب خود ایجاد نمایید.

  برای داشتن رنگ های سال در کنار هم راه حل های بسیاری وجود دارد. به طور مثال یک رنگ مثل آبی را به عنوان رنگ پایه انتخاب کنید، اگر مبلمان خود را به رنگ آبی انتخاب کردید کوسن های صورتی رنگ و یا فرش با تم صورتی را به عنوان رنگ ترکیب شونده با آن انتخاب کنید و به سادگی هر دو رنگ را در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید.

  آبی را برای اتاق کودک فراموش نکنید! آبی به لحاظ خاصیت آرامش بخشش برای فضای اتاق خواب در درجه ی اول مناسب است، آب از جمله رنگ های سرد است که می توانید برای ایجاد تعادل با رنگ هایی گرمی همچون زرد ترکیبشان کنید و فضایی متعادل و آرامش بخش را برای عزیزان خود خلق کنید.

  کوسن ها بهترین گزینه و ساده ترین راه حل بای آوردن رنگ سال به گوشه و کنار دکوراسیون منزل شماست. اگر مبلمان خود را به رنگ های خنثی انتخاب نمایید به سادگی می توانید از ترکیب هر دو رنگ سال برای تزیین و زیبایی بخشی به دکوراسیون داخلی خود استفاده نمایید.

  انتخاب رنگ آبی برای فضای حمام و سرویس بهداشتی شما می تواند یک انتخاب منحصر به فرد برای شما باشد، هیچ قاعده و قانونی شما را از داشتن این رنگ زیبا و آرمش بخش برای فضاها خصوصی ترتان منع نمی کند، این رنگ را انتخاب کنید و از داشتنش لذت ببرید.

  آبی در ترکیب با زرد، رنگ باز و گیرایی است و ساحلی ایده آل را تداعی می کند و در ترکیب با رنگ های صورتی کم رنگ، سبز نعنایی و با آبی کم رنگ تر، آرامش *کامل و محیطی بی سر و صدا را برای کودکان فراهم می کند.

  آبی مناسب قسمت های پذیرش است و محیطی رسمی، محافظه کارانه و متعادل ایجاد می کند.

  بیشترین استفاده از آبی زمانی است که به تنهایی به صورت طیف ها و سایه های مختلف محیطی زیبا، آرام، ایده*آل و آسمانی را ایجاد *کند، که مناسب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی است.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 2. #2

  طراحی دکوراسیون اتاق خواب رویایی و آرامش بخش

  طراحی دکوراسیون اتاق خواب رویایی و آرامش بخشدر طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید برخی فاکتورهای مهم را برای ایجاد آرامش و راحتی در فضای داخلی اتاق خواب در نظر داشت و طراحی دکوراسیون اتاق خواب رویایی و آرامش بخش را ایجاد کرد. مهمترين خواسته هر کسي از يک اتاق خوب اين است که در مدت زماني که قرار است در انجا براي استراحت باشد احساس آرامش و راحتي خاطر داشته باشد.شايد اگر بخواهيم تعريفي براي يک اتاق خوب داشته باشيم اينگونه بتوان گفت که اتاقي که به افراد درونش به واسطه نوع چيدمان و نور پردازي و رنگ هاي به کار رفته احساس آرامش بيشتري مي دهد را اتاق خواب خوب مي گويند.در ميان رنگ مي توان از رنگ هايي همچون سفيد و کرم روشن استفاده کرد. اين دو رنگ باعث ايجاد آرامش مي شوند.براي ديوار ها نيز مي توانيد از رنگ هاي استخواني استفاده نماييد.براي رسيدن به بهترين حالت دکوراسيون اتاق خواب حتما بايد مبحث رنگ ها را بسيار با دقت دنبال نماييد چرا که مي تواند عامل مهم و تايين کننده اي در ميزان رضايت شما از محيط آنجا داشته باشد.  اگر قطعه اي از مبلمان موجود در اتاق خواب بصورت اريب در گوشه اتاق قرار گرفته باشد ، قسمت گوشه اتاق را با موجودي زنده پر کنيد تا از انباشت انرژي مُرده جلوگيري شود.

  از گياهان براي نرم کردن گوشه هاي تيز مبلماني که مستقيماً روبروي موقعيت خواب شما هستند استفاده کنيد.

  اکثر اتاق ها در ساختمانهاي مدرن درهاي بلندي دارند و لذا جريان انرژي مثبت را خنثي ميکنند ، ساده ترين راه براي اصلاح آن عبارات است از :
  • اندازه گيري ارتفاع در
  • کم کردن ارتفاع ايده آل

  يک قطعه چوب با همين ابعاد تهيه کنيد و با چسب به قسمت بالاي چارچوب متصل کنيد و آنرا رنگ کنيد تا همرنگ محيط اطرافش شود ، ترکيب حاصل شبيه چارچوب اصلي در خواهد بود.

  تا جايي که ميتوانيد فضاي فضاي زير تختخواب تان را تميز و خالي نگه داريد ، شايد بتوانيد چيزهايي که معمولاً در زير تختخواب نگه ميداشتيد را در يک کمد ديواري قرار دهيد.

  براي ديوارهاي اتاق خواب اگر قصد استفاده از کاغذ ديواري را داريد حتما از طرح هاي خلوت با رنگ آميزي ملايم استفاده کنيد. طرح هاي شلوغ باعث ايجاد حس سردرگمي در شما خواهد شد.در واقع هر چقدر رنگ ها در اتاق خواب آرامتر باشند شما عميق تر و راحت تر به خواب فرو خواهيد رفت.حتي پيشنهاد مي کنيم اگر مي توانيد در هنگام خواب مخصوصا در شب ها آينه هاي اتاق را با پارچه اي بپوشانيد تا فضاي اتاق را ارامش بخش تر نماييد.

  تختخواب را در قسمتي از اتاق*خواب قرار دهيد که به*طور مورب از در دور باشد. حتي بهتر است تختخواب با در، در يک خط مستقيم نباشد. قانون فنگ*شويي مي*گويد که وقتي در تختخواب دراز کشيده*ايد بايد قادر به ديدن در باشيد اما نبايد در امتداد آن قرار بگيريد. اين در که قانون فنگ*شويي از آن حرف مي*زند، مي*تواند در اتاق، بالکن يا پاسيو، حمام يا کمد باشد. ايده*آل اين است که تختخواب به*طور مورب نسبت به هر دري و در گوشه*اي از اتاق*خواب قرار بگيرد. اگر تختخواب شما در نزديکي در قرار بگيرد، ممکن است با حضور ناگهاني کسي به اتاق شما غافلگير و شگفت*زده شويد. هر چه از در دورتر باشيد، بيشتر آماده چيزي هستيد که ممکن است اتفاق بيفتد. دليل اينکه تختخواب بايد دور از در قرار بگيرد، شايد همين باشد. در بهترين شرايط وقتي از خواب بيدار مي*شويد، در اتاق بايد در خط مستقيم ديد شما باشد تا اين احساس را پيدا کنيد که به زندگي مسلط هستيد؛حسي که فنگ*شويي نسبت به آن تاکيد زيادي دارد.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 3. #3
  طراحی راه پله های گرد در دکوراسیون منزل

  راه پله ها و نحوه طراحی راه پله های گرد در دکوراسیون منزل تاثیر زیادی در زیبایی طراحی داخلی دکوراسیون منزل دارند. راه پله ها ساختاري متفاوت تر به نسبت ديگر فضاهاي داخلي خانه دارند. خود ساختار وجودي شان علاوه بر کاربرد و کارآيي، مي تواند يک المان تاثير گذار بر زيبايي دکوراسيون داخلي باشد. راه پله ها انواع مختلفي دارند که يکي از آن ها راه پله هاي گرد است که معمولا در خانه هاي بزرگ آن ها را مي بينيم. امروز در این مطلب مي خواهيم ببينيم که چگونه مي توانيم رنگ زيبايي بر چهره راه پله هاي گرد بزنيم و چهره آن ها را دگرگون کنيم. پس با ما همراه باشيد.
  اگر راه پله براي شما تنها معناي اتصال طبقات و رساندن افراد به اتاق ها و انباري را دارد بايد گفت در دنياي دکوراسيون مدرن امروزي ديگر اين ايده پذيرفته شده نيست و به طبع استفاده بهينه و متفاوت از فضا در طراحي دکوراسيون داخلي منزل ، ميتوان از راه پله ها فضاي خاص ساخت.

  اصولا راه پله هاي گرد در دوبخ راه پله هاي مدرن و راه پله هاي اشرافي مجلل طراحي و ساخته مي شوند که ايده هاي اين بخش از دنياي مد نمناک در انتخاب مدل و تزيين دکوراسيون راه پله هاي داخل پذيرايي ، آشپزخانه و ورودي خانه دانسته شما را ياري خواهد کرد.

  همه ما به گوشه هايي دنج در خانه نياز داريم براي وقت هايي که مي خواهيم از همنشيني با يک دوست يا عضوي از خانواده لذت ببريم يا حتي يک نشيمن براي ملاقاتي کوتاه مدت با يک دوست. اين نشيمن هاي دنج را مي توانيد در کنار منحني راه پله هاي گرد بيابيد. مي توانيد مبلماني مطابق با آن قسمت تهيه کنيد و ديوار راه پله را هم با تابلو هاي رنگارنگ و زيبا تزيين کنيد.

  راه پله ها با ساختاري متفاوت علاوه بر کاربرد مي تواند يک عامل مهم و تاثيرگذار بر زيبايي دکوراسيون داخلي منزل باشد. راه پله هاي گرد يکي از انواع راه پله هاست که بيشتر در خانه هاي بزرگ به کار مي رود و تاثير چشم گيري روي زيبايي دکوراسيون منزل دارد.

  مي توانيد کنار راه پله گرد يک کاناپه متفاوت قرار دهيد. اين کاناپه در کنار ديوار راه پله براي هميشه قرار مي گيرد و ديگر نياز نيست همانند مبلمان آنها را جابه جا کنيم. با اين کار زيبايي راه پله و دکوراسيون داخلي منزل را دو چندان مي کنيم.

  از ديوار راه پله گرد مي توانيد بهترين استفاده را براي طراحي يک کاناپه متفاوت براي نشستن استفاده کنيد. بياييد طرز فکرمان را نسبت به کاناپه ها تغيير دهيم. کاناپه ها که حتما نبايد به صورت مبلماني با قابليت جا به جايي باشند، مبلمان ها مي توانند از جنس ساختار خود خانه باشند. انجام اين کار پتانسيل هاي فضاي داخلي را افزايش مي دهد.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 4. #4
  ست کردن مبلمان و فرش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت زیادی در زیباتر جلوه دادن فضای داخلی منزل دارد و ست کردن بسیار زیبای مبلمان و فرش شامل برخی قوانین است. قوانین، قوانین و باز هم قوانین؛ تمام لذت کارهایی که باید شاد، الهام*بخش و حتی بدون *برنامه باشند را از ما می*گیرند. پس از کجا باید بدانیم که از کدام قانون پیروی کنیم و از کدام پیروی نکنیم؟ در این مطلب ما می*خواهیم دستورالعمل*هایی را در مورد ست کردن رنگ ها پرده و فرش و مبلمان در دکوراسیون داخلی با شما در میان بگذاریم و به شما بگوییم بهتر است به کدام* یک عمل کنید یا اصلا از قانون*های من درآوردی خودتان پیروی کنید.
  اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ*های روشن را در نظر گرفته*اید، بهتر است برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی اتاق*تان از رنگ*های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید. اما دقت داشته باشید فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ*های متضاد و خیلی چشمگیر انتخاب کنید.


  اگر می*خواهید فضای صمیمانه*تری را تجربه کنید از پرده*های طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید. می*توانید پرده*های*تان را از پارچه*های طرحدار و مختلف انتخاب کنید ولی رنگ*ها اگر از خود مبلمان* الهام گرفته شوند، بهتر است. با این کار رنگ ها راحت تر ست می شوند.

  برای این که فضای اتاق تان را از کسالت و بی روح بودن خارج کنید، بهترین گزینه استفاده از فرش های پر نقش ایرانی با رنگ های بسیار شاد است. فضاهایی را که اغلب دکوراسیون کرم و قهوه ای دارند را با فرش های ایرانی زیباتر می کنند و برای این که فضا جذاب تر باشد می توانید از کوسن هایی زیبا با نقش مایه های همان فرش ها استفاده کنید. فرش ایرانی پر نقش و نگار و پر از رنگ است سعی کنید در کنار آن از پارچه های ساده تر استفاده کنید تا فضا سنگین و شلوغ نشود. عکس بالا که به طرز هوشمندانه ای از فرش ایرانی در فضای مدرن استفاده کرده است، اتاق نشیمن ساختمان عارف طراحی استودیو معماری بوژگان است.

  بعد از پرده*ها، فرش*ها خیلی بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیرگذارند. هرقدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده*ها و مبلمان داشته باشید، این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد. برای فرش*ها می*توانید از رنگ*های پارچه و کوسن*های مبل*تان الهام بگیرید. از فرش*های روشن نترسید؛ درست است که در نظر اول تمیز کردن*شان کاری دشوار به نظر می*رسد اما نمی*توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی و دکوراسیون منزل*تان می*بخشند به سادگی گذشت؛ در ضمن وقتی فرش*های*تان روشن باشند به*راحتی با دیگر رنگ*ها ست و هماهنگ می*شوند.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 5. #5
  اتاق و کمد لباس در نظم بخشیدن به منزل کمک زیادی میکند و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق و کمد لباس از اهمیت زیادی در طراحی فضای داخلی منزل برخوردار است. نظم و ترتيب بخشيدن به کمد ها در دکوراسيون منزل نقش مهمي دارد و بايد مرتب کردن کمد ها را در برنامه طراحي داخلي منزل گنجاند. ترکيب بندي زيبا و منحصربفرد کمد تاثير زيادي در منظم و مرتب بودن منزل دارد و مرتب کردن کمد لباس ها نقش مهمي را در دکوراسيون زيباي منزل بر عهده دارد. اگر هر روز صبح هنگام آماده شدن براي رفتن به محل کار، با ديدن کمد لباس نامرتب خود تصميم مي گيريد شب آن را تميز و مرتب کنيد اما هرگز اين اتفاق نمي افتد، شايد اين روزها و نزديک شدن به سال نو بهانه ي خوبي براي نو کردن کمد تان نيز باشد. اين نو کردن مي تواند شامل افزودن نظم دهنده هاي جديد به کمد يا رنگ آميزي آن به رنگي برجسته و چشم گير باشد. با ايده هاي ما همراه باشيد تا کمد لباس تان را به عنصري تبديل کنيم که از ديدن چنين عنصر برجسته اي در دکوراسيون منزل تان بسي لذت نيز خواهيد برد.


  پشت لباسهاي آويزان، ته كمد( در جايي از كمد كه بلا استفاده است) يك جا لباسي با قلاب*هاي جفت دار مي**توانيد نصب كنيد تا محلي براي آويزان كردن كمربندها، شال*ها باشد.

  شما مي توانيد اتاق لباس رويايي خود را در فضاهاي بي استفاده ايجاد کنيد. اگر اتاق زيرشيرواني يا يک انباري داريد که وسايل اضافي تان را در آن نگهداري مي کنيد، مي توانند با يک طراحي خلاقانه و هوشمندانه کمدها و قفسه ها به اتاق لباس شما تبديل شوند که علاوه بر لباس ها، وسايل اضافي ديگر را نيز در خود جاي دهند.

  سيستم هاي نظم دهنده ي ارزان اکنون در بازار به فراواني يافت مي شوند. حتما نيازي به طراحي کمد هاي آنچناني نيست تا بتوانيد يک اتاق لباس کامل داشته باشيد. استفاده از اين سيستم ها روي يک ديوار خالي مي تواند فضاي موردنياز شما را فراهم کند.

  اگر مي**خواهيد تصميم بگيريد كه چه چيزي را نگه داريد و چه چيزي را نمي خواهيد با قدم زدن در جلوي اين كمدها در محدوده*هاي 5/2 مترياين سوال*ها از خود بپرسيد: آيا اين اندازه است؟ آيا اين را مي**پوشي؟ آيا با اين خوش قواره به نظر مي**آيي؟
  اگر جواب شما به هركدام از اين سوال*ها نه بود حالا به اين فكر كنيد كه چه طوري از دست آن خلاص شويد.

  با حذف در* يكي از طبقه*هاي كمد شخصي تان آن را به حالت روباز تغيير دهيد . ويك آيينه كوچك رابه ديوا ر تكيه دهيد و يك سري از وسايل و يادگاري*هايتان را مقابل آن بگذاريد.
  همچنين بهترين جا براي نگه داشتن عطرها و ادكلن*هايتان مي**باشد. براي اينكه كمدها معمولاَ تاريك و سرد هستند و شما مي**توانيد به راحتي از آن استفاده كنيد وقتي كه لباس مي**پوشيد.

  نور طبيعي، چراغ هاي آويز سنتي و رانر جذاب کف از چيزهايي هستند که اين راهرو را براي تعبيه ي قفسه هاي ديواري لباس مناسب کرده اند. اين فضا با وجود تنگ بودن به دليل نور کافي و رنگ مناسب و همچنين انتخاب قفسه هاي باز، دلگير و خفه به نظر نمي رسد.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 6. #6
  تاثیر شگفت انگیز نورپردازی در طراحی دکوراسیون منزل


  تاثیر شگفت انگیز نورپردازی در طراحی دکوراسیون منزلنورپردازی مناسب تاثیر زیادی در زیبایی طراحی داخلی منزل دارد و تاثیر شگفت انگیز نورپردازی در طراحی دکوراسیون منزل سبب ایجاد جذابیت و زیبایی در طراحی داخلی منزل میشود. نورپردازي نکته مهمي است که اگر اصولي انجام شود، به ارتقاي کيفيت چيدمان کمک مي*کند.در غير اين صورت، باعث افت دکور و دلزدگي مي*شود.اکثر اوقات نمي*توانيد نورپردازي غيراصولي خانه*تان را تشخيص دهيد، اما علايم و پيامدهاي آن را حس مي*کنيد.علايمي مثل سردرد، چشم درد و احساس نارضايتي از دکوراسيون خانه بدون اينکه دليل مشخصي داشته باشد.اگر نورپردازي خانه را به صورت اصولي و آگاهانه اجرا کنيد، فضاي خانه تميز، وسيع و خوشايند به نظر مي*رسد.از آنجا که بسياري از ما شانس دخالت در نقشه اوليه ساختمان و ساختن خانه اي با ويژگي هاي مورد نظر خود را نداريم پس در مرحله طراحي داخلي و دکوراسيون اتاق مي توان کاستي هاي احتمالي موجود در ميزان نورگيري اتاق را جبران کرد.

  نورپردازي در هر اتاق بايد متناسب با ويژگي هاي معماري آن و نحوه قرارگيري اتاق باشد و ضمن تامين نور مورد نياز بايد با سبک دکوراسيون اتاق نيز هماهنگ باشد.

  در يک سالن پذيرايي مهم*ترين منبع نورپردازي لوستر است. هر چند که در اين منطقه حساس و رسمي خانه هم استفاده از نورهاي هالوژن مخفي، آباژورها و. . . حسابي جواب مي*دهد و فضا را کلا لوکس و امروزي مي*کند اما داشتن يک لوستر با روشنايي کافي بالاي سر ميز غذاخوري از مهم*ترين نکات در طراحي داخلي است؛ آن*قدر که اين روزها طراحان حتي در خانه*هاي کوچکي که سالن پذيرايي جدا ندارند باز هم به مساله لوستر بالاي ميز توجه مي*کنند و هر جايي که ميز غذاخوري را قرار مي*دهند حتما بالاي سر آن يک چراغ مي*گذارند.

  بعد از حمام مهم*ترين قسمت نورپردازي سرويس*هاي بهداشتي مربوط به روشويي است. هيچ*وقت براي فضاي روشويي از چراغ*هاي سقفي استفاده نکنيد براي اينکه با ايجاد سايه کار آرايش و اصلاح را سخت مي*کنند. بهترين نور براي سرويس*هاي بهداشتي منابع نور جانبي است، مانند ميز اتاق گريم که لامپ*هاي روشني در دو طرف آينه ميز گريم قرار دارد. پس در سرويس بهداشتي هم بهتر است بيشتر نورها در دو طرف آينه قرار گرفته باشند؛ البته حتما نوع لامپ را هم در نظر داشته باشيد. فلورسنت يا هالوژن؟ انتخاب بين اين دو به فضاي حمام و دستشويي شما بستگي دارد. اگر دکور حمام*تان گرم است از نور سرد فلورسنت استفاده کنيد و برعکس اگر دستشويي و حمامي با رنگ سرد داريد سراغ هالوژنه*ها برويد.

  يک نورپردازي خوب بيش از هر چيز به ميزان نورگيري اتاق در روز مرتبط است تا دست کم نور مورد نياز در طول روز را با ترکيبي از نور طبيعي و در صورت نياز مصنوعي تامين کند. هريک از اتاق هاي خانه از طريق پنجره ميزاني از نور طبيعي را دريافت مي کند، اما اين امر به آن معنا نيست که از نور کافي در طول روز برخوردار است. با توجه به کاربردهاي مورد نظر يک اتاق و همچنين مقدار نور طبيعي که به اتاق راه مي يابد ممکن است کيفيت و کميت اين نور کافي نباشد. اين کيفيت و کميت به نحوه قرارگيري يک خانه و سپس هريک از اتاق ها، اندازه و فرم اتاق، ابعاد آن و تعداد پنجره ها و آنچه در برابر پنجره قرار دارد، بستگي دارند.

  نوع استفاده از روشنايي*ها هم در اتاق نشيمن بايد به صورت ترکيبي از انواع نورها باشد؛ يعني در يک اتاق نشيمن وقتي از يک آباژور زميني استفاده مي*شود در نقطه*اي ديگر مي*توان از يک چراغ روميزي استفاده کرد. حتي نوع و سمت نوري که هر کدام هم منتشر مي*کنند مي*تواند متفاوت باشد؛ يکي به سمت بالا و ديگري به سمت پايين. مهم اين است که در نشيمن از همه نوع منبع نوري استفاده شده باشد و البته استفاده از ديمرها يا وسايلي که ميزان نور را کم و زياد مي*کنند. مي*توانيد براي سقف*هاي بلند نشيمن از نورهاي مخفي استفاده کنيد.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 7. #7
  انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارد که برای این کار باید بهترین و مناسب ترین رنگ برای دیوار منزل را برگزید. هنگامي که به يک فضا وارد مي شويد اولين چيزي که مي بينيد رنگ هاي موجود در آن محيط است. اين رنگ ها مي توانند بر روي زيبا يا زشت جلوه دادن عناصر ديگر نيز تأثير بگذارند. بنابراين انتخاب رنگ مناسب و رنگ آميزي درست در طراحي دکوراسيون منزل شما بسيار مهم است. با قوانين اين مطلب مي توانيد با يک رنگ آميزي مناسب و مقرون به صرفه به منزل خود جلوه اي زيباتر بخشيد.
  انتخاب رنگ مناسب براي اتاق خواب بسيار مهم است. با انتخاب رنگ مي توان دانش کمي را در مسيري طولاني انتقال داد، چه از رنگ هاي خنثي استفاده کنيد و چه از رنگ هاي جعبه ي مداد رنگي يا رنگ هاي روشن. اکنون قوانيني را که در ادامه آمده دنبال کنيد تا بتوانيد مناسب ترين رنگ را انتخاب کنيد.

  قوانين انتخاب رنگ :

  ابعاد منزل تان آن را اندازه گيري کنيد؛ اگر مي خواهيد هزينه هاي خود را کاهش دهيد، قبل از اقدام به خريد رنگ مطمئن شويد تمام سطوحي را که مي خواهيد رنگ بزنيد اندازه گرفته ايد و از خريدن رنگ اضافي يا کم پيشگيري کنيد.

  اگر اتاقهاي تاريك با ديوارهاي رنگ تيره مي خواهيد، رنگ آستر و رنگ نهايي را دقيقاً يكسان انتخاب كنيد.

  عيوب معماري فضاي داخلي منزل را با استفاده از رنگهاي خنثي كه هيچ تضادي با رنگ سقف، كف اتاق و ديوارهاي اطراف نداشته باشند بپوشانيد.

  اصطلاح عشق در نگاه اول براي انتخاب رنگ صدق مي کند، بنابراين به احساسات خود در رنگ آميزي منزل اعتماد کنيد. اگر همواره رنگ خاصي را دوست داشته ايد به احتمال زياد از اين به بعدم آن را دوست خواهيد داشت. فروشگاه هاي رنگ با انواع سمپل هاي رنگي منبع بسيار خوبي براي الهام گرفتن هستند.

  از تقسيم ارتفاع ديوارها با رنگهاي متفاوت بپزهيزيد و ديوارها از كف اتاق تا سقف با يك رنگ يكسان بپوشانيد. اگر طاق يا آركي در فضاي داخلي منزل موجود باشد آنها را نيز با همان رنگ ديوارهاي اطراف بپوشانيد. استفاده از رنگهاي بسيار روشن باعث مي شود سقف بلندتر به نظر برسد.

  اگر يكي از اتاقهاي خانه شما باريك و دراز است مي توانيد كاري كنيد كه كوتاهتر و عريض تر به نظر برسد. براي اين كار ديوارهاي كوتاه تر را كمي تيره تر از ديوارهاي بلندتر رنگ كنيد.

  اگر مي خواهيد هماهنگي بيشتري بين رنگ ديوارها و سقف ايجاد كنيد، از رنگ ديوارها به مقدار كم در رنگ مورد استفاده براي سقف استفاده كنيد.

  ابزار با کيفيت باعث دوام رنگ مي شود.

  اگر از انتخاب رنگ خود مطمئن نيستيد از متخصصان کمک بگيريد.

  هميشه قبل از رنگ کردن ديوار يک ورق کوچک و نازک سفيد را رنگ کنيد و آن را به ديوار بزنيد و حرکت دهيد تا ببينيد در جاهاي مختلف و در کنار لوازم گوناگون چگونه به نظر مي رسد. ورق را به ديوار بزنيد و ببينيد در ساعات مختلف روز و شب و زير نورهاي مختلف ( نور خورشيد، سايه، نور مصنوعي و… ) چگونه به نظر مي رسد و آيا همچنان براي شما جذاب است.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 8. #8
  طراحی دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه کوچک

  طراحی دکوراسیون به شیوه صحیح و اصولی تاثیر زیادی در بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه کوچک دارد. در اینجا با نکاتی برای طراحی دکوراسیون برای بزرگتر جلوه دادن آشپزخانه کوچک آشنا می شوید. آشپزخانه ها از جمله فضاهايي در دکوراسيون منزل هستند که حتي اگر کوچک باشند، خوشبختانه با ترفند هاي دکوراسيون و تجهيزات متنوعي که اکنون در بازار موجود است، مي توان آن ها را به راحتي مجهز کرد و با کمبود فضا مواجه نشد. از طرف ديگر بزرگ تر نشان دادن آن ها از نظر بصري نيز موضوع مهمي است.

  رنگ هاي روشن مخصوصا سفيد مي تواند کمک بزرگي به خواسته شما نمايد. استفاده از رنگ سفيد در دکوراسيون آشپزخانه کوچک شما آن را به مکاني بزرگتر و شادتر تيديل مي نمايد. لطفا به عکس زير توجه نماييد به نظر شما اين آشپزخانه يک آشپزخانه کوچک و دلگير است؟ در اين طراحي که با رنگ سفيد انجام گرفته است نکات بسيار مثبتي به چشم مي خورد.

  رنگ سفيد در کنار نور پردازي مناسب و استفاده به جا از ميز بار(با قرار دادن يک تخته چوب ساده روي اوپن آشپزخانه) که آشپزخانه را از ميز نهارخوري بي نياز کرده است. برقراري ارتباط با محيط بيروني آشپزخانه و استفاده مناسب از فضاهاي داخل کابينت ها و اوپن براي جابه جايي لوازم مختلف از ويژگي هاي مثبت در طراحي دکوراسيون آشپزخانه کوچک است که آن را بسيار مناسب و ايده آل نموده است.

  درست مانند شلف هاي باز، درب هاي شيشه اي کابينت به بزرگ تر به نظر رسيدن آشپزخانه هاي کوچک کمک بسياري مي کنند. مزيت اين کابينت ها نسبت به شلف هاي باز، اين است که لوازم داخل شان را از خاک گرفتن و چربي گرفتن حفظ مي کنند. فقط بايد به نظم وسايل درون آن ها توجه داشته باشيد تا ظاهر آشفته اي به وجود نياورند. مزيت ديگر کابينت ها با درب شيشه اي، ديدن اشياي درون آن ها است.

  با محيط اطراف آشپزخانه ارتباط برقرار نماييد. هيچ چيز به اندازه برقراري ارتباط با محيط اطراف آشپزخانه عملا آشپزخانه شما را بزرگتر نمي نمايد. پس از برقراري ارتباط با محيط اطراف آشپزخانه غافل نشويد. شما مي توانيد با قرار دادن يک ميز بار و يا استفاده از اوپن آشپزخانه به عنوان ميز غذاخوري ارتباط را با محيط پيرامون آشپزخانه کوچک خود بر قرار نماييد.

  در مقابل اشتياق خود به دکور کردن آشپزخانه تان با عناصر شلوغ و متنوع مقاومت کنيد زيرا اين عناصر فضا را از نظر بصري سنگين کرده و کوچک تر نشان مي دهند. در عوض از تجهيزاتي با خطوط صاف و ساده که از نظر بصري سبک به نظر مي رسند و فضاي زيادي از کف را اشغال نمي کنند، استفاده نماييد.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 9. #9
  دکوراسیون اتاق خواب آرامش بخش و منحصربفرد در طراحی داخلی منزل از اهمیت زیادی برخوردار است و باید سعی نمود اتاق خواب زیبا و منحصربفردی طراحی کرد. ريخت و پاش، شلوغي و تجمع بيش از اندازه وسايل در اتاق خواب يکي از مهم*ترين موانع ايجاد آرامش در اين بخش از خانه است. سعي کنيد تا جايي که ممکن است از تجمع بيش از اندازه وسايل غير ضروري در اتاق خواب جلوگيري کنيد و تا جايي که امکان دارد اين فضا را خلوت و مرتب کنيد.
  همان طور که در ابتداي مطلب هم گفته شد ممکن است با اين تصور که اتاق خوابتان بسيار کوچک است از دکور کردن آن منصرف شويد. اين تصور اشتباه است!
  دکور اتاق خواب*هاي کوچک هم امکان*پذير است منتها با رعايت چند اصل کلي. اول آنکه در اين گونه موارد بايد در انتخاب وسايل اتاق خواب متناسب با متراژ آن دقت زيادي داشته باشيد.

  انتخاب تخت خواب*هاي بزرگ براي اين اتاق*ها اشتباه است و بهترين گزينه تخت خواب*هاي فلزي يا فرفورژه است که حجم کمتري از اتاق را با کاربرد يکسان نسبت به سرويس*هاي چوبي اشغال مي*کند. از طرف ديگر شما مي*توانيد از تخت خواب*ها و وسايل چند منظوره*اي استفاده کنيد که در بازار به نام تخت*ها يا مبلمان تاشو شناخته مي*شوند. اين گونه وسايل با نصب به ديوار خانه قابليت جمع شدن دارند و پس از پايان زمان استراحت مي*توان آن را به کاناپه تبديل يا آن را به سمت ديوار جمع کرد. استفاده از رنگ*هاي ملايم و آرامش بخش هم براي تمام اتاق*هاي خواب چه بزرگ باشند و چه کوچک توصيه مي*شود. رنگ*هاي روشن مانند آبي، زرد، سفيد و… علاوه بر اينکه رنگ*هاي آرامش بخشي براي اتاق خواب هستند اتاق خواب*هاي کوچک را هم بزرگ*تر جلوه مي*دهند. البته انتخاب رنگ سليقه*اي است اما چنانچه اتاق خوابتان کوچک است اصلا به دنبال دکور کردن آن با رنگ*هاي تيره نباشيد. براي قرار دادن وسايل شخصي خود مي*توانيد از طراحي ديوارها يا قفسه*هاي کوتاه و کم عرض استفاده کنيد. يعني به جاي آنکه با ميزهاي آرايش يا دراورهاي بزرگ فضاي اتاقتان را محدود و تنگ کنيد، وسايلتان را تا جايي که امکان دارد در اين قفسه*ها يا ديوارها بچينيد.

  شايد اتاق خواب شما چيزي که کم دارد يک صندلي راک يا ننويي با ظاهري کاملا مدرن است. اين صندلي ها آرامش خاصي را به شما مي دهند. مطلب صندلي راک، تاب بازي خيال برصندلي ننويي مادر

  دکوراسیون اتاق خواب آرامش بخش و منحصربفرد

  بزرگ را خوانيد و بيشتر در مورد اين صندلي هاي دوست داشتني بدانيد.
  صندلي تابي، هيجان گم شده دکوراسيون منزل شما است. يکي از آن ها را خريداري کنيد و داخل اتاق خواب تان بگذاريدشان، آن وقت متوجه خواهيد شد که چقدر جاي اين وسيله ها در دکوراسيون داخلي اتاق خواب تان کم بوده است.

  گاهي هم وسيله اي که اتاق خواب شما کم دارد استيکر ديواري است، لزوما اين وسيله ها نبايد جزو وسيله هاي دکوري باشند.
  منتو دکوریشن مرجع تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.

 10. #10
  خیلی زیبا و قشنگ گفتید.........

  با ما در ارتباط باشید..

  مربی زندگی
  گروه درمانی
  اختلال شخصیت وابسته
  هوش هیجانی
  ویرایش توسط peyman123456 : 06-18-2016 در ساعت 05:46 AM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما امکان ویرایش پست های خود را دارید .
 •  
Untitled Document