فرض کنید یک وبلاگ به نام Azaronline.blogfa.com داریم. اینک می خواهیم دامنه ثبت شده ی weblogdomain.ir را طوری تنظیم کنیم که با ورود نام این دامنه در مرورگر وب، اطلاعات وبلاگ ما نشان داده شود. برای اینکار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم.

1. وارد بخش مدیریت وبلاگ خود در بلاگفا می شویم. از منوی سمت راست، گزینه "تنظیمات و دیگر امکانات" را انتخاب می کنیم.

2. در صفحه باز شده گزینه "اتصال دامنه به وبلاگ" را انتخاب می کنیم.

3. در این صفحه، اطلاعات مربوط به دامنه مورد نظر را وارد کرده و بر روی دکمه "درج اطلاعات دامنه جدید" کلیک می کنیم.

4. اینک عملیات اتصال دامنه به وبلاگ در بلاگفا به اتمام رسیده است. حال به سایت ایرانیک رفته و تنظیماتی را در آنجا انجام مي دهيم.

5. وارد سایت IraNIC.com می شویم و گزینه ورود به سیستم را انتخاب کرده و اطلاعات اکانت از پیش ساخته شده خود را وارد می کنیم تا به پنل مدیریت دامنه خود وارد شویم.

6. پس از ورود به اکانت خود در سایت ایرانیک، گزینه "دامنه های شما" را انتخاب می کنیم تا لیست دامنه هایی را که تا کنون در ایرانیک ثبت کرده ایم (آخرین وضعیت دامنه باید irnicRegistered باشد)، مشاهده کنیم. حالا با کلیک بر روی نام دامنه مورد نظر خود، وارد صفحه مربوط به تنظیم های آن می شویم.

7. حال از قسمت سرویس های اضافی این دامنه، گزینه اتصال به بلاگفا را انتخاب کرده و بر روی دکمه "بروز رسانی سرویس های جانبی" کلیک می کنیم.

8. در این مرحله با تایید تغییرات اعمال شده، اتصال دامنه به وبلاگ بعد از حدود 24 ساعت برقرار خواهد شد.

اتصال دامنه به وبلاگ نیازمند آن است که تنظیمات DNS دامنه نیز تغییر کند. معمولا اینکار توسط شرکت یا مسئول فنی ثبت کننده دامنه شما صورت می گیرد.
در مورد دامنه های IR. علاوه بر ورود نام سرورها، آی پی نیز باید وارد شود.