نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نکات طراحی وب سایت چند زبانه

 1. #1

  Post نکات طراحی وب سایت چند زبانه

  ارائه مطالب وب سایت در چندین زبان مختلف لایه های پیچیده جدیدی را به سایت شما اضافه خواهد کرد. اولین مانع شما ترجمه مقالات خواهد بود. طراحی وب سایت چند زبانه واقعا کار دشواری است. اما استفاده از چه روشی برای انجام این کار بهتر است؟ برای کمک به شما در این زمینه، من قصد دارم تا برخی نکات را ارائه دهم و برخی از تجارب خود را برای طراحی سایت های چند زبانه به اشتراک بگذارم.


  ترجمه را دریافت کنید
  اولین نکته عملا مربوط به طراحی وب سایت نیست، اما اهمیتی ندارد. هنگامی که محتوا شما در چندین زبان ارائه می شود بهتر است که به نرم افزار های ترجمه اعتماد نکنید. اشتباه نگیرید، ابزارهایی مانند Google Translate وجود دارند که استفاده از آن ها در طراحی وب سایت راحت است و هر روز در حال بهبود بیشتری هستند. اما دقت متن ترجمه شده اهمیت بسیار زیادی دارد.

  مترجم گوگل

  همین دلیلی مناسب برای استخدام یک مترجم برای وب سایت می باشد. استفاده از سرویس های پولی و سیستم های ترجمه محور هم خوب است اما انسان ها دانش بهتری از نرم افزار ها در این زمینه دارند.

  استفاده از گزینه زبان های وب سایت
  استفاده از یک وب سایت چند زبانه بدون داشتن توانایی برای تغییر زبان آن بی فایده است. اغلب در طراحی وب سایت های چند زبانه از یک منو کشویی استفاده می کنند که در سمت راست صفحه قرار می گیرند (برای محتوا از سمت راست به چپ گوشه سمت راست مناسب تر است).

  گزینه های زبان در طراحی وب سایت

  پرچم ها
  پرچم ها اغلب برای نشان دادن یک زبان استفاده می شوند. با این حال، من خیلی با استفاده از پرچم ها موافق نیستم و دلایل خود را در زیر لیست کرده ام:

  پرچم ها نشان دهنده کشورها هستند، نه زبان ها
  یک کشور می تواند بیش از یک زبان رسمی داشته باشد.
  یک زبان را می توان در بیش از یک کشور صحبت کرد.
  بازدیدکنندگان ممکن است پرچم (به دلیل اندازه آیکون) را شناسایی نکنند و یا ممکن است یک پرچم با پرچم های مشابه اشتباه گرفته شود.
  برای مثال:

  پرچم ها

  بهتر است از ترتیب حروف الفبا برای انتخاب زبان ها استفاده نمایید. می توانید از نوار کناری ویکی پدیا برای درک بهتر و الهام گرفتن استفاده نمایید.

  ریدایرکت کردن
  در طراحی برخی از وب سایت ها هنگامی که زبان تغییر می کند، کاربران را به صفحه اصلی هدایت می کنند. این می تواند گیج کننده باشد، زیرا پس از آن کاربران باید دوباره صفحه را پیدا کنند. برای حفظ رضایت بازدید کنندگان خود، آنها را به همان صفحه (ترجمه شده) انتقال دهید.

  تشخیص دادن زبان پیش فرض سایت
  آیا می خواهید یک زبان پیش فرض برای بازدیدکنندگانی که اولین بار وارد وب سایت شما می شوند تنظیم شود؟ در حقیقت این امکان وجود دارد که زبان کاربر را تشخیص دهید و به طور خودکار صفحه برای زبان مورد نظر کاربر نمایش دهید.

  Encoding و فونت ها
  محتوای شما باید قابل خواندن باشد، بنابراین مطمئن شوید که Encoding در هدر سایت به درستی و به صورت زیر تنظیم شده است:

  <meta charset="utf-8">

  سپس فونت های واقعی را در نظر بگیرید: فونت وب سایت شما باید با تمام زبان هایی که پشتیبانی می کنید، مخصوصا با زبان های غیر لاتین سازگار باشد. این به این معنی است که فونت مورد استفاده باید حاوی تمام کاراکتر ها و حروف الفبا باشد که شما به طور معمول نیاز دارید. بعضی از زبان ها شامل صدها کاراکتر می شوند و فونت ها را بسیار سنگین میکنند. در نتیجه، گروههای کاراکتری را که در فایلها وجود دارد تصحیح کنید.

  چندین وبسایت وجود دارد که فونتهای غیر لاتین را ارائه می دهند، مانند typebank.co.jp.

  راست چین و چپ چین بودن وب سایت
  این چیزی است که شما ممکن است از آن آگاه نباشید: زبان مسیری ندارد، اما اسکریپتی که در آن نوشته شده است چرا! به عنوان مثال، آذری (که توسط مردم آذربایجان صحبت می شود) را می توان با استفاده از اسکریپت های لاتین یا سیریلیک، به صورت LTR (چپ به راست) نوشت. به جای آن می توانید برای آن اسکریپت عربی بنویسید، در این صورت RTL (راست به چپ) نوشته می شود.

  دایرکشن وب سایت

  اکثر زبان ها از اسکریپت هایی استفاده می کنند که از چپ به راست قابلیت خواندن دارند. این موارد سبب تغییر طرح کلی وب سایت می شود. متن، تصاویر، ناوبری، ستون های فرعی، دکمه ها، منقطع ها، نوارهای پیمایش ... همه باید چپ چین یا راست چین شوند.

  برای محتوا، جهت متن را "dir = rtl" مشخص کنید. این ویژگی توسط تمام مرورگرهای اصلی پشتیبانی می شود. در اینجا یک مثال HTML است:

  <body dir="rtl">
  یا با استفاده از css:

  .content {
  direction: rtl; /* Right to Left */
  }

  استفاده از عبارت به صورت راستچین در متون چپ چین
  یکی از دغدغه هایی که ما با آن مواجه شدیم، قطعه های متن RTL (مانند ترجمه های عربی، فارسی و عبری) در بین متون چپ چین است. متن RTL است، اما قطعه محتوا باید LTR باقی بماند. در کد های خطی بهتر است همیشه به صورت زیر باشد:

  {;html, body { width: 100%

  ساختار URL
  چند راه برای ساخت URL های وب سایت های چند زبانه وجود دارد. هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند.

  ccTLD
  دامنه سطح بالای کشوری (ccTLD) به یک کشور خاص مرتبط است، مانند .fr برای فرانسه و .es برای اسپانیا.
  ccTLD ها یک سیگنال واضح برای موتورهای جستجو هستند که یک وب سایت در آن کشور کاربران را هدف قرار می دهد. مکان سرور بی اهمیت است و وب سایت ها را به راحتی جدا می شوند. بزرگترین معایب دسترسی به این دامنه ها و هزینه های اضافی است.

  زیر دامنه به اضافه gTLD
  دامنه ای که به یک کشور یا منطقه وابسته نیست. محبوب ترین آن ها .com است، اما دیگر دامنه های عمومی نیز استفاده می شوند، مانند .net و .org.

  این gTLD ها را می توان در ترکیب با یک زیر دامنه مورد استفاده قرار داد، به عنوان مثال fr.website.com. راه اندازی آن آسان است و اغلب موتورهای جستجو این نوع جغرافیا را درک می کنند. با این حال، کاربران ممکن است همیشه زبان محتوا را بر اساس URL شناسایی نکنند.

  زیرپوشه به اضافه gTLD
  زیر پوشه ها همپوشانی زیر دامنه هستند. آنها اغلب برای ساختن محتوا (به عنوان مثال website.com/blog یا website.com/tshirts) مورد استفاده قرار می گیرند، اما همچنین می توانند برای اهداف جغرافیایی استفاده شوند. در این مورد ما از website.com/fr برای ساخت URL هایمان استفاده می کنیم.

  زیر پوشه ها به نوعی قرینه زیر دامنه ها هستند. آنها اغلب برای ساختن محتوا (به عنوان مثال website.com/blog یا website.com/tshirts) مورد استفاده قرار می گیرند، اما می توانند برای اهداف جغرافیایی نیز استفاده شوند. در این مورد ما از website.com/fr برای ساخت URL هایمان استفاده می کنیم.

  با استفاده از این تکنیک ها، همه چیز را می توان در همان سرور میزبانی کرد. راه اندازی آن بسیار آسان است و شما می توانید از Google Search Console برای شناسایی زبان های مختلف استفاده کنید. یک مورد نگران کننده این است که کاربران ممکن است تنها از طریق URL موقعیت جغرافیایی را تشخیص ندهند (به عنوان مثال webshop.com/de/ در آلمان است یا نه؟).

  پارامترهای URL برای وب سایت
  در نهایت، پارامترهای URL وجود دارند. به عنوان مثال website.com؟country=it. استفاده از پارامترهای URL توصیه نمی شود، زیرا تفسیر آن ها برای موتورهای دشوار است.

  ساب دامین ها اغلب برای جدا کردن محتوا های متفاوت استفاده می شوند. از آن جا که وب سایت های چند زبانه اغلب دارای محتوا های یکسانی هستند، استفاده از زیر پوشه ها بیشتر توصیه می شود.

  شما می توانید از زبان در URL استفاده کنید، مثلا:

  website.com برای نسخه استاندارد.
  website.com/uk/ برای نسخه بریتانیا.
  website.com/es/ برای بازدید کنندگان اسپانیایی زبان.
  و یا زبان و مکان را ترکیب کنید:

  website.com/en-us/ برای مشتریان انگلیسی زبان در ایالات متحده.
  website.com/en-uk/ برای مشتریان زبان انگلیسی در انگلستان.
  website.com/es-us/ برای مشتریان اسپانیایی زبان در ایالات متحده.

  محتوا تکراری
  برای جلوگیری از مسائل مربوط به محتوا تکراری، بهتر است یک نسخه دلخواه برای هر زبان / مکان تعیین شود. ما می توانیم از یک لینک ساده برای این استفاده کنیم، یعنی rel = "alternate" hreflang = "x". برچسب های hreflang چندگانه باید بر روی یک صفحه استفاده شوند.

  در یک صفحه وب، کد ممکن است مانند زیر باشد:

  <link rel="alternate" href="example.com" hreflang="en-uk" />

  <link rel="alternate" href="example.com/us/" hreflang="en-us" />

  <link rel="alternate" href="example.com/au/" hreflang="en-au" />

  این کد به موتورهای جستجو می گوید که example.com در انگلستان مورد هدف قرار می گیرد. همچنین می گوید که دو تغییر از یک محتوای مشابه وجود دارد، یعنی یکی برای ایالات متحده و دیگری برای استرالیا.
  نکات دیگر طراحی وب سایت
  هنگام طراحی وب سایت چند زبانه چندین نکته دیگر هم وجود دارند که بایستی در نظر گرفته شوند.

  تاریخ
  هر کشوری از یک فرمت تاریخ مشابه با دیگر کشور ها استفاده نمی کند. گاهی اوقات شما باید تاریخ های مربوط به تقویم های مختلف را نیز استفاده نمایید.

  نگرانی های اخلاقی
  کشورها دیدگاه های اخلاقی متفاوتی دارند. یک طبیعت خاص فرهنگی از جنسیت، طنز، نمادین و غیره وجود دارد که به راحتی در هنگام ترجمه یک وب سایت نادیده گرفته می شوند. به عنوان مثال: در برخی کشورها کاملا قابل قبول است که یک عکس بدون حجاب دیده شود ولی در اکثر کشور های اسلامی اینطور نیست. پس هنگام طراحی وب سایت چند زبانه به این نکته نیز توجه ویژه داشته باشید.

  کپچا ها
  آیا از کپچا ها در وب سایت خود استفاده می کنید؟ اطمینان حاصل کنید کپچا تولید شده با زبان سایت شما متناسب است.

  کپچا سایت

  شماره تلفن ها

  با استفاده از شماره تلفن های موجود در وب سایت خود که شامل کد کشور ها هستند به بازدیدکنندگان خود کمک نمایید.

 2. #2
  سلام
  سپاس از نکات خوبی که منتقل کردین.
  اما امروزه سریع ترین راه برای رسیدن به نیاز ها وخواسته ها از طریق اینترنت می باشد به طوری که همه میتوانند دراینترنت هم به کسب و کار پرداخته وهم نیاز های خود را به راحتی تهیه کنند.

  حال اگرشما محصولی دارید که ان را معرفی نکرده اید بهترین راه برای معرفی و عرضه محصول طراحی سایت فروشگاهی میباشد .
  در زمینه طراحی سایت فروشگاهی مقاله موجود در لینک را حتما مطالعه بفرمایین.
  باز هم تشکر میکنم.
  ممنون.

 3. #3
  کیفیت کار شرکت طراحی سایت
  تعریف یک شرکت به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت تنها بستگی به طراحی ندارد. طراحی سایت فقط به موضوع طراحی اشاره ندارد بلکه طراحی سایت به موضوعات گسترده ای ارتباط دارد.


  تعداد زیاد پروژه های انجام شده:

  بهترین شرکت طراحی سایت می بایست تعداد زیادی پروژه انجام شده در حوزه های مختلف داشته باشد. برای آنکه یک شرکت به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت شناخته شود می بایست در زمینه های مختلف سایت طراحی نموده باشد و نه در زمینه های خاص.


  خدمات ارائه شده گسترده:

  برای آنکه در زمینه طراحی وب قویتر باشید بهتر است تمرکز شما بر انجام پروژه های طراحی سایت متمرکز باشد. این البته کافی نیست و می بایست در زمینه های مرتبط طراحی وب مانند هاست، تبلیغات اینترنتی، خدمات سئو و بهینه سازی نیز فعال باشد تا یک شرکت طراحی سایت ایده آل باشد.


  نمایش پروژه های موفق:

  می بایست پروژه شما در عمل نیز موفق بوده باشد مثلا در صورتی که طراحی سایت فروشگاهی نموده اید می بایست آن پروژه در عمل به بهره وری رسیده باشد می بایست طراحی سایت شما برای مشتری شما نتیجه داشته باشد.

  از شرکت های موفق طراحی سایت شرکت طراحی سایت بهپردازان می باشد.

  بهپردازان را برای طراحی سایت بازاریابی شبکه ای یا همان نت ورک مارکتینگ نیزمعرفی می کنیم.


  مطالب مرتبط در شرکت طراحی سایت بهپردازان:


  طراحی سایت بازاریابی شبکه ای  ساخت مالتی مدیا


  شرکت نرم افزاری

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما امکان ویرایش پست های خود را دارید .
 •  
Untitled Document